Blinkvisa’da ayda yaklaşık 4.000 Schengen vizesi işleriz ve bunun sonucunda her zaman en son vize gereksinimleri hakkında güncelleniriz.

Ancak müşterilerimiz genellikle vize gereksinimleri hakkında yanlış veya eski bilgilerle online olarak bilinmez ve kolayca aldatılırlar. Bu nedenle, her zaman en son bilgileri ile güncellenen bir dizi makale oluşturmaya karar verdik.

Bu makale vize başvurusu için uçuş rotası hakkında. Uçak bileti almalı mısınız? Peki ya internetten geçici bir PNR? Tüm sorularınız burada cevaplanacaktır.

TLDR : Vize başvurusu için uçuş yolculuğu kullanabilirsiniz (FlightGen uygulamasını (Android için) ve (iOS kullanıcıları için)) indirmekle elde edebilirsiniz.

Ayrıca vize için başvuru mektubunda bu satırı eklediğinizden emin olun (BlinkDocs uygulamasını AI (Android için) * (iOS Kullanıcıları için))

Bir seyahat acentesi tarafından en olası uçuşumun bir uçuş yöntemi. Vizem onaylandıktan sonra aynı şekilde rezervasyon yapılacaktır.

Güncelleştirme : Ocak 2023 itibariyle, vize amaçlı uçuş rotası göndermek iyidir (vize mektubunda aynı şeyi belirterek), ancak büyükelçiliklerin Vize Başvuru’nunuzu FOGED DOKUMENTLAR’a dayanarak reddettikleri için vize için dummy biletinden kaçınmalısınız.

Bu nedenle şu an için sadece üç belge vize amaçlı sunulabilir:

Aşağıdaki belgeler vize başvurusunda bulunmamalıdır:

 • Geçici sahte uçuş rezervasyonu (Even with PNR, unless you are using the same flight for your trip)
 • Vize amaçlı Dummy bilet
 • Mevcut bir bileti düzenleyerek hazırlanan sahte uçuş rotası.
 • Vize için Dummy Uçak Bileti.
 • Sahte Uçak Bileti ( with Fake PNR)


Vize Başvuru için Uçuş Yolculuğu Ne Anlama Gelir?


Vize için bir uçuş yolculuğu, genellikle bir GDS uçuş rezervasyon sistemi tarafından oluşturulan ayrıntılı bir belgedir ve vize başvuranın vize onaylandıktan sonra almak istediği en muhtemel uçuşu gösterir. Bir uçuş yolculuğu, uçuş isimleri, rotaları, uçağın maliyeti ve yolcu detayları gibi detayları içerecektir. Normal bir uçak bileti gibi bir PNR içermez.

Genel olarak, vize başvurusu için bir uçuş yolculuğu gönderiyorsanız, gönderilen belgelerdeki vize başvuru mektubunuzda aynı şeyi belirtmelisiniz. İsterseniz aşağıdaki satırları kullanabilirsiniz.

Bir seyahat acentesi tarafından yapılan bir uçuş planı. Vizem onaylandıktan sonra biletimi iptal edeceğim.

Vize başvurusu için uçuş seyahati ve uçuş rezervasyonu arasındaki fark nedir?


Ana fark, uçuş rotası bir PNR içermeyecekken, bir uçuş rezervasyonu bir rezervasyonun onaylanabilmesi için, eğer vize görevlisi gerekirse, çevrimiçi doğrulanabilen bir rezervasyonu onaylamak için PNR numarasını içerecektir.

Daha önceki günlerde, bir uçuş yolculuğu almak için yerel bir seyahat ajansını ziyaret etmeniz ve onlardan uçuş yolu bulmanız gerekir. Ancak günümüzde bunu online olarak kendiniz yapabilirsiniz. Müşterilerimiz için, vize amaçlı uçuş rotalarını oluşturmak için FlightGen Uygulaması kullanıyoruz.

FlightGen Uygulamayı neden kullanıyoruz:

 • Anlık Uçuş Yolculuğu: Sadece 30 saniye içinde uçuş yolculuğunuzu oluşturun
 • Ana Para Birimi: Vize onayının güvenilirliğini ve olasılığını arttırmak için USD’de değil, ana para biriminizde bir uçuş rotası oluşturun.
 • Sınırsız Uçuş: $ 10 için sınırsız uçuş yolculuğu oluşturabilirsiniz. Diğerleri 50 dolardan fazla ücret alıyor!
 • Mükemmel müşteri desteği: İhtiyacınız varsa WhatsApp’ta kullanılabilir.


Vize başvuruları için, bir uçuş rotası ve uçuş rezervasyonu arasındaki ana fark dürüstlüktir. Vize amaçlı bir uçuş yolculuğu gönderdiğinizde ve başvuru mektubunuzda bunu beyan ettiğinizde dürüst olursunuz ve olabilecek en kötü şey, vize konsolosluğundan size bir uçak bileti göndermenizi istediğiniz bir çağrı almanızdır (bankanızda gösterilen yeterli beslenme (para) kanıtı yoksa).

Yalnızca vize onaylama amacıyla yapılan bir Uçuş Rezervasyonu sahte bir belge olarak değerlendirilir ve vize bu nedenle reddedilebilir.

Ayrıca, vize için gönderilen tüm belgelerin göç noktasında mevcut olacağını bilmelisiniz ve eğer vizeniz için gönderdiğinizden farklı bir uçuş alırsanız, sıkı bir vize yetkilisi bunu ihlal edebilir.

Uçak bileti veya uçuş bileti arasındaki fark nedir?


Bir uçuş rotası, bir uçuşun muhtemel yönünü, seyahat tarihlerini ve diğer bilgileri içeren bir belgedir. İşte vize amaçlı örnek bir uçuş rotası. Havayolu şirketi numarası, seyahat saatleri, yolcu bilgileri gibi detayları içerir.

Bu, vize başvurusunda önerilen belge, özellikle de başvurularınızda bir seyahat planı vereceğinizi ve vize onaylandıktan sonra bu bileti alacağınızı belirttiğinizde.

Bir uçak bileti, sizin için bir PNR numarası da oluşturan tam ücretli bir rotadır. Konsolosluklar tarafından vize için genellikle tavsiye edilmez (sonraki bölümlerde verilen kanıtlar), vize reddedildiğinde para kaybedebilirsiniz.

Vize için bir uçuş rezervasyonu, uçuşun tam fiyatını ödemeden ancak bir rezervasyon ücreti ödeme yapmadan doğrulanabilir bir uçak rotasıdır. Eğer belirtilen süre içinde bir uçuş rezervasyonunu tam ücretli bir uçak bileti haline getirmezseniz, rezervasyonunuz iptal edilecektir.

Bu genellikle vize için tavsiye edilmez, çünkü rezervasyon havayolu şirketi tarafından iptal edilebilir ve konsolosluk PNR’yi kontrol ederse vize sahte belgeler sağlaması nedeniyle reddedilebilir. Vize başvuru sahiplerimiz arasında, büyükelçiliğimizin vize başvurusu yapan kişiye bir uçak bileti vermesini ve bir kez oluşturulduğunda aynı PNR’yi geri almak imkansızdır.

Vize için bir seyahat yolculuğu, vize onaylandıktan sonra takip etmeyi düşündüğünüz günlük planınızdır. Bir seyahat yolculuğu genellikle bir turist veya iş vizesi için bir başvuru mektubu parçasıdır. İşte Avusturya vizesi seyahat yolculuğu için örnek bir başvuru mektubu, vize onaylandıktan sonra ne yapmayı planlıyorum.

 • 16 Ocak 2023 : saray ziyaret ve konsere katılın
 • 15 Ocak 2023 : Viyana’da iniş ve otelime giriş
 • 17 Ocak 2023 : Hallstatt ve Alpler günü gezisi
 • 18 Ocak 2023 : Belvedere ve Klimt öpücük ziyaret
 • 19 Ocak 2023 : Münih’e gidin ve Oktoberfest’e katılın
 • 20 Ocak 2023: Delhi’ye geri dön


Vize Başvurmadan Önce Uçak Bileti Almak Gerekir mi?


No. Vize onaylanmadan önce tam fiyat ödemek ve uçak bileti satın almak zorunda değilsiniz, özellikle COVID’den sonra. Bunu yaparak, bir uçak bileti için ödenen uçak biletinin bir kısmını veya tamamını kaybetme riski altındasınız. Bunu önlemek için birçok vize başvurucu, normal bir uçak biletinden% 20’den fazla daha pahalı olabilecek tam iade edilebilir bir uçuş biletini satın alır.

Ortalama olarak, Avrupa’da kalmak için günde en az 100 Euro’luk (örneğin banka parası) beslenme kanıtını göstermelisiniz. Peki ya daha fazla para yoksa? Şimdi tüm uçak bileti satın alırsanız, vize sürecinizi olumsuz etkileyebilecek beslenmenizi zayıflatma şansına sahipsiniz.

Büyükelçiliği vize için bir uçuş rotası kabul ediyor mu?


Evet Evet Büyükelçilikler vize başvurusu için uçuş rotalarını kabul ederler, bazı durumlarda da vize başvuranlara vize onaylandıktan sonra uçak biletini satın almalarını önerirler. Transit vize başvurusu yapıyorsanız bu durum geçerli değildir, çünkü yolculuğunuz için tam ücretli bir uçak bileti olması gerekir.

Lütfen bir e-posta onay veya web sitesi ekran görüntüsü basın
Hedefli uçuş rotası ya doğrudan havayolu şirketinden size açıkça gösterilen
Planlanan seyahat ve yol tarihleri. Vizeniz bitene kadar uçak biletinizi satın almamanızı tavsiye ediyoruz.

onaylanmıştır

İspanya Konsolosluğu
Schengen’e giriş ve çıkış belirtilen tarihleri ve uçuş numaralarını içeren tur rezervasyonu veya rotası
Devlet için. Bazı Schengen makamları vize başvurusunda seyahat planını kabul eder, ancak vize alındığında orijinal uçak bileti talep eder.

VFS Küresel


Vize amaçlı bir uçuş rotası almak için 5 yol


Vize amaçlı bir Uçuş Yolculuğu alabileceğiniz 5 yol vardır. Burada tam ücretli bir uçak bileti satın almayı eklemiyoruz çünkü bu açık ve önerilen yoldur.

Müşterilerimizin yaklaşık% 40’ı vize onaylanmadan önce uçak bileti rezervasyonu yaptı ve eğer bunlardan biri iseniz, daha fazla okumaya gerek yok.

FlightGen uygulamasını kullanarak uçuş rotası oluşturun


Henüz bir uçak bileti getirmemiş olan müşterilerimiz için, FlightGen Uygulamasını kullanarak uçuş rotalarını oluşturmalarını rica ediyoruz ve tavsiye mektubu için BlinkDocs tavsiye edeceğiz.

Vize için geçici rezervasyonlar sağlayan diğer çevrimiçi hizmetlere kıyasla FlightGen’i kullanmanın ana avantajları şunlardır:

 • Kendi uçuş yolu seçin : Vize onaylandıktan sonra alacağınız en olası uçuş için seyahat planınızı oluşturabilirsiniz. Yani göçmenlik konusunda da, gönderdiğiniz vize yolculuğu gerçek uçuş yolu ile eşleşecek ve bunun çok önemli olduğuna inanıyoruz.
 • Sınırsız Uçuş Yolculuğu: 10 $ altında 24 saatlik vize için sınırsız uçuş yolculuğunu oluşturabilirsiniz. Ayrıca, diğer hizmetler size ek başvuru başına 25 $ ücretlendirirken, birlikte başvuranları ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.
 • Yerli para biriminiz : Hindistanlı olduğunuzda ve uçuş biletiniz USD’de olduğunda iyi görünüyor mu? FlightGen ile bu durum geçerli değildir, çünkü kendi yolculuğunuzu seçebilirsiniz.
 • Instant Flight Itinerary : Sadece uygulamayı indirin, bir arama yapın ve seyahat planınız 30 saniye içinde indirilebilir.

Ucuz Uçuş, Otel ve Sigorta Paketi


Vize başvurusunda, uçuş rezervasyonları, konaklama kanıtı (hotel, Airbnb, pansiyonlar vb) ve seyahat sigortası sağlamalısınız. Bunu tam bir paket olarak ve aynı zamanda birçok tedarikçiden online satın alabilirsiniz. Daha önce bu paketi talep eden müşterilerimiz için travelvisabookings.com ile çalıştık, isterseniz onları da deneyebilirsiniz.

Onlar 2015 yılından bu yana bu sektörde ve onlar bile sizin için başvuru mektubu hazırlar.

Ücretsiz uçuş rezervasyonları için Yatra.com kullanın


Yatra.com, uçak biletinizi ödemeden önce rezervasyonunuzu 3 ila 4 gün boyunca tutmanıza izin verir. Bu hizmet ücretsizdir, ancak vize almak için 3 ila 4 günden fazla süren vize için çalışmaz, çünkü vize yetkilisi belgelerinizi kontrol ederken, biletiniz geçerli olabilir ve vize sahte PNR verebilir.

Tamamen iade edilebilir bilet satın alın


Bu, vize amaçlı uçuş rezervasyonları söz konusu olduğunda en iyi seçenektir, çünkü uçuş biletinden daha iyi bir şey yoktur!!. Vize herhangi bir sebepten dolayı reddedilirse, biletinizi her zaman iptal edebilir ve tam bir geri ödeme alabilirsiniz. Ancak iade anında değildir ve iade işlenmesi yaklaşık 20 ila 30 gün sürer.

Ayrıca genel olarak iade edilen bir bilet, iade edilebilir bir otel gibi normal bir biletle karşılaştırıldığında daha pahalı olma eğilimindedir.

Sadece iade edilebilir bir bilet rezervasyonu yapabileceğinizi düşünüyorsanız ve vize aldıktan sonra iptal edebiliyorsanız, bunu yapmanız tavsiye edilmez, bu nedenle göçmenlikte ortaya çıkan bir sorun olabilir.

Eve geri gönderilmeyecek olsa da aynı konuda sorguya çekilebilirsin.

Havayolları web sitesindeki bir ücret karşılığında bilet tutma özelliğini kullanın


Vizeyi 3 ila 4 gün içinde onaylayacağınızdan eminyseniz, biletlerinizi doğrudan havayolu web sitesinde saklayabilirsiniz ve tamamen iade edilebilir bir bilet gibi aşırı fiyatlar ödemiyorsunuz.

Vize onaylandıktan sonra, uçak biletinizi tutmak veya tutmak istediğinize dair bir arama yapabilirsiniz.

Ancak, tutma özelliğini kullandığınızda bir hizmet ücreti vardır ve bazen Lufthansa’da olduğu gibi bir uçuş için neredeyse 40 dolar maliyeti vardır, bunlardan ikisine ihtiyacınız olursa ne olacak?

Geçmişte kullandığımız bazı seçenekler aşağıda belirtildiği gibi:

United Airlines Farelock, $6.99 USD için 3 günlük tutar ve $8.99 USD’ye 7 gün tutar
British Airways 3 Günlük Uçuş Durdurma 10 USD
Air France Düşünme Zamanı 3 günlük tutuklama $ 20 USD
Air New Zealand Fare Holding 3 günlük tutmak için $30 USD
İsviçre Havayolları Güvenli Fiyatı 3 günlük tutar 27 USD
Lufthansa 2 günlük fiyata 25-40 USD tutarında güvenli
Aeroflot 2 Günlük Ödeme Ödemesi 16 USD


Ücretsiz Uçak Bileti Nasıl Alınır?


Daha önce FlightGen Uygulaması’nda 1 ücretsiz uçuş yöntemi elde etmek mümkündür, şimdiye kadar durdurmuş gibi görünüyorlar. Yatra.com’da ücretsiz bir uçak bileti satın alabilir veya aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini ücretsiz bir seyahat planı için kullanabilirsiniz.

Copa Airlines 48 Saat Ücretsiz Uçuş
American Airlines 24 Saat Ücretsiz
United Airlines, 24 saatlik ücretsiz konaklama, kişisel ödeme seçeneği ile
Turkish Airlines, 24 saat veya daha uzun süre serbest kalıyor
Aeroflot, nakit seçeneği ile 24 saat boyunca ücretsiz tutma

Ücretsiz vize almak için yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini kullanın. Sınırsız yolculuklar için 10 $ ödemeyi düşünmüyorsanız, FlightGen Uygulaması’nı kullanabilirsiniz.

Schengen vizesi için uçak bileti kullanabilir misiniz?


Evet Evet Uçuş rotası Schengen vize belgelerinin bir parçası olarak kullanılabilir. Aynı şeyi mektubunda da belirtmelisiniz. Aşağıdaki satırı ekleyin veya blinkdocs uygulamasını kullanarak kapağı oluşturabilirsiniz.

Bir seyahat acentesi tarafından yapılan bir uçuş planı. Vizem onaylandıktan sonra biletimi iptal edeceğim.

50 binden fazla müşterimiz Schengen vize başvurusu için uçuş rotalarını kullandı.

Uçak bileti nasıl ve nereden alabilirim?


FlightGen uygulamasında yaklaşık 10 $ için bir uçuş yolculuğu rezervasyon yapabilirsiniz. eğer başka yolcular varsa, onları da ücretsiz olarak Flight Gen uygulamasına ekleyebilirsiniz.
2023 yılından itibaren, şimdi inanılmaz bir anlaşma olan 10 dolara 24 saat boyunca sınırsız uçuş rotalarını sunuyorlar.

KLM Uçak Bileti Nerede Bulunur?


Uçuşunuzu KLM havayolları ile rezervasyon yapmışsanız, uçuş seyahat planınızı https://www.klm.com/information adresinde bulabilirsiniz.

Schengen vizesi için uçak bileti nereden alınır?


FlightGen uygulamasını kullanarak uçuş rotalarınızı rezerve edebilirsiniz. 11 $ altında sınırsız bir uçuş yöntemi alacaksınız.

Emirates vize başvurusu için uçuş rotası nereden alınır?

Emirates havayolları ile bir uçuş yöntemi veya bilet rezervasyonu yapmışsanız, uçuş yolculuğunuzu https://www.emirates.com/in/english/manage-booking/ adresinden alabilirsiniz.