Bu, her vize gereksinimine derinlemesine daldığımız ve vize başvuranları için daha net hale getirmeyi denediğimiz makale serisinin devamıdır. Bu makale, vize başvurusu için dummy bilet ve bunların kullanımıyla ilgili riskler hakkında.

Doğrusu, zaten uçak biletinizi rezervediyseniz, vizeniz için kesinlikle bunları kullanın, zaten bunu biliyorsunuz!

Peki ya henüz uçak bileti almamışsanız? Vize başvurusu için dummy bilet kullanmalı mısınız? Tavsiyemiz bunun yerine bir uçuş rotası oluşturmak ve vize için başvuru mektubunuzda aynı şeyi belirtmektir.

20.000’den fazla vize için başvuru yaptık ve bu yazı müşterilerimiz için vize başvurusu konusunda deneyimlerimize dayanıyor.

Vize başvurusu için dummy bilet ne anlama gelir?


Bir vize için dummy bilet, doğrulanamaz veya tam ödeme tamamlamamış bir uçak bileti gönderdiğiniz yerdir.Bu, photoshopped uçak biletinden vize amaçlı sahte bir uçuş rezervasyonuna kadar her şey olabilir.

Bir vize başvurusunun bakış açısından, onaylı bir vize almadan önce bir uçak bileti rezervasyonu yapmak çok riskli. Vizeyi reddederse ne olur? Uçak biletinizi iptal etmek zorunda kalırsanız biletinizin büyük bir kısmını kaybedersiniz.

Başka bir önemli faktör ise beslenme kanıtı olarak adlandırılır.

Schengen vizesi örneğini alalım, kalış gününde en az 100 dolarınız olduğunu göstermeniz gerekecek, bu yüzden 10 günlük bir seyahat için 1000 dolar göstermeniz gerekir ve bu uçuş ve konaklama masrafları hariç.

Bunu banka hesaplarınızı, kredi kartınızı kullanarak kanıtlayabilirsiniz, bu beslenme kanıtı olarak adlandırılır.

Eğer beslenme kanıtı gösteremiyorsanız, vize için geçici uçuş ve otel konaklama yapabilirsiniz.

Schengen vizesi için başvuruda bulunabilir misiniz?

Schengen vizesi için saçma bir bilet göndermenizi tavsiye etmiyoruz, çünkü bu sizi sahte belgeler kategorisinde reddedilme riski altındadır. İşte bir örnek reddetme mektubu ve vize reddetmenin ilk nedeni sahte belgelerdir.

Bunun yerine, Schengen vizeniz için bir uçuş yolculuğu kullanabilir ve ardından başvuru mektubunuzda uçuş yolu yazdığınızı ve vize onaylandığında aynı bileti alacağınızı belirtebilirsiniz. Burada olabilecek en kötü şey, elçiliğin size tam ücretli bir bilet göndermek için çağrısı olabilir, ancak Schengen vizenizin tamamen reddedilmesinden çok daha iyidir.

Uçuş rotası oluşturmak için, FlightGen Uygulaması’nı kullanmanızı ve $ 10’dan itibaren sınırsız uçuş rotalarını yapmanızı öneririz.

Ayrıca, BlinkDocs Cover Letter Uygulaması’nı kullanarak vize için başvuru mektubunuzu yapabilir ve 5 $ civarında iyi biçimlendirilmiş bir başvuran mektubu indirebilirsiniz.

Vize için ücretsiz dummy bilet nereden alınır?


Daha önce, FlightGen Uygulaması’nda ücretsiz bir dummy bilet almak mümkündür, ancak son zamanlarda ürün yelpazelerini güncelleştirdiler ve 24 saat boyunca sınırsız bir uçuş seyahati için $ 10,99 planına değiştirdiler. Ayrıca, PNR ile dummy bilet oluşturmak için bir seçenek sunuyorlar, ancak bunu vize için kullanmanızı önermiyoruz. Bu tür uçuş yolculuğunun amacı, ofisinizden veya diğer nedenlerden dolayı göndermektir.

Eğer hala aşağıdaki web sitesinde Schengen vizesi için dummy bilet rezervasyonu yapmak istiyorsanız :

Copa Airlines 48 Saat Ücretsiz Uçuş
American Airlines 24 Saat Ücretsiz
United Airlines, 24 saatlik ücretsiz konaklama, kişisel ödeme seçeneği ile
Turkish Airlines, 24 saat veya daha uzun süre serbest kalıyor
Aeroflot, nakit seçeneği ile 24 saat boyunca ücretsiz tutma


Vize için dummy uçuş ve otel rezervasyonu nereden alınır?


Vize için geçici bir uçuş ve otel rezervasyonu istiyorsanız, vize için bir geçici uçak ve otel konaklaması yapabilirsiniz. Vize onaylandıktan sonra, gerçek rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz.

Dummy Bilet Fiyatları


İşte vize için kullanılabilecek bir örnek dummy bilet mektubu. Bu FlightGen kullanılarak oluşturuldu.